October Doubles Tournament Results

Thank you for coming out!

image19

Baker Style Step Ladder Finals

  

1st Place Beth Cipielewski & Keith Cipielewski

2nd Place Latanya Thomson & Jose Bayron

3rd Place Michelle Benza & Ronald Louchard 

4th Place Ramos Williams & Steven Lobman

Doubles Event

  

1st Place Beth Cipielewski & Keith Cipielewski 1993

2nd Place Latanya Thomson & Jose Bayron 1917

3rd Place Michelle Benza & Ronald Louchard  1893

4th Place Ramos Williams & Steven Lobman 1893

5th Place Jim Babson & Dan Riggins 1889

6th Place Mary Berner & Robert Williams 1889

7th Place Suzette Key & Cletus Clark 1881

8th Place Sean Gillespie & Charlie Schwerin 1876

9th Place Jeff Smith & Mike Campbell 1875

10th Place Pat Chapman & Charlene West 1861

11th Place Jarod Jones & Celeste Jones 1857

12th Place Stephen Chapman & Maria Anne Poirier  1842

13th Place Ken Stutes & Carl Stutes 1832

14th Place Jason West & Lisa Selby 1822

15th Place Ryan Koehler & Keith Koehler 1815

16th Place Roy Garcia & Cedar Kahn 1814

17th Place Dan Koehler & Danny Koehler  1808

18th Place Mike Sklarz & Javi Diaz 1808

19th Place Daniel McKay & Khaleel Thomas 1807

20th Place Larry Purdie & Nicole Sussman 1805

21st Place Rob Mcdaniel & Alex Gregory 1799

22nd Place Jamie Morrow & Louise LaValla 1798

23rd Place Elaina Ortiz & Tirus Page  1790

24th Place Nadine Lewis & Ronald Lewis 1781

25th Place Susan Johnson & Eddie Johnson  1777

26th Place Michael Bredrick & Chuck Riley  1760

27th Place Nancy Kestler & Jeff Gabory 1760

28th Place Jason Bartello & Dalby Ricardo 1741

29th Place Marla Mcquay & Danielle Carr 1726

30th Place Tracy Quigley & Pat Quigley 1702

31st Place Andy Candeloro & Vince Scott 1672

32nd Place Ellyse Brent & Will Meyer  1651

Mystery Doubles

  

1st Place Ronald Louchard & Latanya Thomson 1899

2nd Place Dan Riggins & Roy Garcia  1892

3rd Place Susan Johnson & Roy Garcia 1813

4th Place Alex Gregory & Eddie Johnson  1811

5th Place Jamie Morrow & Jim Babson 1793

6th Place Robert Williams & Ellyse Brent 1791

7th Place Rob Mcdaniel & Charlene West 1774

8th Place Will Meyer & Mary Berner 1749

9th Place Cedar Kahn & Andy Candeloro 1743

Optional Scratch Division C & D

             Division C 

1st Place Charlie Schwerin 805

1nd Place Ellyse Brent  634


             Division D 

1st Place Keith Koehler 823

2nd Place Jason West 772

3rd Place Javi Diaz 772

4th Place Khaleel Thomas 766

5th Place Will Meyer 67

Optional Scratch Division E

1st Place Dan Riggins 915

2nd Place Jim Babson 890

3rd Place Robert Williams 885

4th Place Eddie Johnson  793

Women's Event

1st Place Beth Cipielewski 1075

2nd Place Latanya Thomson 949

3rd Place Michelle Benza 943

4th Place Nancy Kestler 936

5th Place Louise LaValla 923

6th Place Maria Anne Poirier 918

7th Place Charlene West 901

8th Place Susan Johnson 892

9th Place Jamie Morrow 875

10th Place Danielle Carr 849

11th Place Ellyse Brent 822


Handicap Event

  

1st Place Charlie Schwerin 985

2nd Place Ronald Louchard 950

3rd Place Jason West 940

4th Place Keith Koehler 931

5th Place Alex Gregory 926

6th Place Danny Koehler 924

7th Place Keith Cipielewski 918

8th Place Jim Babson 918

9th Place Michael Bredrick 917

10th Place Cedar Kahn 893

11th Place Susan Johnson 892

12th Place Sean Gillespie 891

13th Place Eddie Johnson 885

14th Place Dan Koehler 884

15th Place Jamie Morrow 875

16th Place Rob Mcdaniel 873

17th Place Danielle Carr 849

18th Place Will Meyer 829

19th Place Ellyse Brent 822